per fles
€ 24,80
22,75
Deze prijs per fles is gebaseerd op een afname vanaf 12 flessen

Anne Collard SHI FU MI Natuurwijn Rouge Magnum 1.5 liter

  • Verleidelijke natuurwijn uit de Rhône
  • Gemaakt van biodynamisch geteelde druiven
  • Delicaat en sappig – ideaal licht gekoeld

Delicate, ragfijne rode wijn met een subtiele geur van framboos, kers, sinaasappelschil en peper. Lichtvoetig en opwekkend in stijl met klein rood fruit en fijne tannines. De afdronk is verfijnd en licht kruidig. Heerlijk zo of bij pastasalade met gebakken aubergine, ratatouille, hartige taarten of jonge, harde kazen. Licht gekoeld het best van smaak.

Kenmerken

Lekker bij

Bestaat uit

Allergie informatie

  • Bevat sulfiet

Frankrijk

Frankrijk is zonder twijfel het beroemdste wijnland ter wereld. Qua omzet en volume zijn zij ook één van de grootste producenten. Concurrentie hierin heeft Frankrijk voornamelijk van Italië en Spanje. Al eeuwenlang maken franse wijnmakers wijnen zeer uiteenlopende wijnen van zeer hoog niveau. Veel andere landen proberen dan ook te leren van de kennis en ervaring die franse wijnmakers hebben.

Kijk hier voor meer informatie over wijnland Frankrijk.

Extra informatie

Anne Collard SHI FU MI Natuurwijn Magnum 1.5 liter

Wat een ontdekking, deze natuurwijn van Anne Collard – tevens het brein achter het gerenommeerde Domaine Mourgues du Grès in de Costières de Nîmes. Met haar eigen project in de Rhône-regio geeft ze haar liefde voor de grenache een nieuw podium. Deze Vin de France in magnumformaat (1,5 liter) laat direct zien waar ze voor staat: puur, levendig en elegant.

De wijn is voornamelijk gemaakt van grenache, aangevuld met een vleugje mourvèdre en syrah. De druiven zijn afkomstig van biologisch én biodynamisch bewerkte wijngaarden. Dankzij het relatief koele microklimaat – met ochtendnevel en de frisse mistral – behouden de druiven een mooie frisheid.

Anne oogst met de hand, waarna een korte vergisting volgt. Vervolgens rijpt de wijn tien maanden in betonnen cuves. Bij het bottelen wordt slechts minimaal sulfiet toegevoegd.

Shi Fu Mi is een speelse, energieke natuurwijn: sappig, lichtvoetig en boordevol karakter. In de geur herken je framboos, kers en een snufje zwarte peper. De smaak is verfijnd, fris en licht kruidig. Licht gekoeld komt hij perfect tot zijn recht, bijvoorbeeld bij een plankje charcuterie, een quiche of een klassieke ratatouille.

De naam Shi Fu Mi is een knipoog naar het Japanse aftellen voor steen-papier-schaar (in het Frans: chifoumi). De ‘steen’ verwijst naar de keien in de wijngaard, het ‘blad’ naar de grenachedruif, en de ‘schaar’ naar het snoeiwerk – zoals ook subtiel terugkomt in het creatieve label. Samen vormen ze het spel én deze heerlijke, levendige wijn.

Drinken bij

Delicaat en ragfijn rood dat licht gekoeld het lekkerst is. Perfect als aperitief of bij gerechten zoals pastasalade met aubergine, ratatouille, hartige quiches of jonge kazen met een zachte bite.

Proefnotitie

Licht robijnrood van kleur met een verfijnde geur van frambozen, kersen, sinaasappelschil en een tikje peper. Elegant en verfrissend met rood fruit, zachte tannines en een subtiel kruidige finale.

Houdbaarheid

Op z’n best binnen drie jaar na de oogst – ook in magnumvorm blijft hij prachtig verfijnd en levendig.

Onderscheidingen


  • JamesSuckling.com | Zekun Shuai – maart 2025: 90/100 punten | A fruity, juicy and playful red

  • De Grote Hamersma – april 2025: 9+ | Promotie tot vin de plaisir

  • Het Financieele Dagblad| Hilary Akers – juni 2024: Tweede plaats in de Grenache-proeverij | Een vriendenwijn

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Anne Collard SHI FU MI Natuurwijn Rouge Magnum 1.5 liter” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *