per fles
€ 12,70
11,65
Deze prijs per fles is gebaseerd op een afname vanaf 12 flessen

Casa Relvas Pom-Pom Branco

  • Mediterrane witte van antão vaz en viognier
  • Verleidelijk en vol, met crèmigheid en verfijnde briochetonen
  • Heerlijk als borrelwijn en perfect bij vele mediterrane gerechten

Verleidelijke, sappige witte wijn met aroma’s van peer, meloen, abrikoos en brioche. Zacht en vol van smaak met rijp geel fruit en milde zuren. De finale is elegant en soepel. heerlijk.om zo van te genieten, bij de borrel of smaakvolle (vis)gerechten. Bijvoorbeeld bij salade met mango en walnoten, gebakken kabeljauw met rozijnen-linzensalsa of een visstoofpotje.

Kenmerken

Bestaat uit

Allergie informatie

  • Bevat sulfiet

Portugal

Portugal staat met name bekend om de port. Port is een versterkte wijn, wat inhoud dat er extra alcohol is toegevoegd.

Port wordt gemaakt in verschillende stijlen: Ruby port, vintage port en tawny port. De grootste verschillen in deze stijlen worden gemaakt door de periode van rijping en de plek waar de druiven vandaan komen. Wordt de port gemaakt uit een blend van meerdere jaargangen, of komen ze juist van 1 oogst? En komen ze uit verschillende wijngaarden, of alleen uit de beste of zelfs uit 1 wijngaard? Dit biedt zeer veel verschillende variaties.

Extra informatie

Casa Relvas Pom-Pom Branco

De introductie van de Pom-Pom Rosé was een dusdanig groot succes, dat we wijnmaker Alexandre Relvas gevraagd hebben of hij ook een witte variant voor ons wilde maken. Gepassioneerd als hij is, hoefde Alexandre daar geen twee keer over na te denken.

En hij had ook meteen een fantastisch idee voor de uitvoering. Als componenten voor de blend selecteerde hij de Portugese antão vaz (vergelijkbaar met chardonnay of godello) voor de structuur en de rhônedruif viognier voor de aromatiek.

Het deel viognier heeft Alexandre bovendien op een wel heel bijzondere manier gevinifieerd, namelijk in een groot, eivormig betonnen vat; de nieuwste eyecatcher in zijn wijnkelder. De speciale vorm van het vat zorgt ervoor dat de wijn op een natuurlijke manier in beweging blijft. Hierdoor blijven de neergeslagen gisten door de wijn bewegen, wat zorgt voor crèmigheid en verfijnde briochetonen.

En dat proef je terug in de schitterende, mediterrane witte Pom-Pom. Hij is vol en rijp van smaak, maar zonder zwaar te worden. Dat maakt ‘m soepel genoeg om heerlijk mee te borrelen, maar ook rijk genoeg voor aan tafel.

Hij is perfect bij de Zuid-Europese keuken, variërend van lokale Portugese gerechten als een mooie visstoof of een broodschotel met veel knoflook en olijfolie, tot klassiekers als gegrilde vis met tomaat en olijven, pasta met schelpen of ratatouille. Opnieuw een voltreffer van Casa Relvas!

Drinken bij

Verleidelijke, sappige witte wijn om zo van te genieten, bij de borrel of smaakvolle (vis)gerechten. Heerlijk bij salade met mango en walnoten, gebakken kabeljauw met rozijnen-linzensalsa of een visstoofpotje.

Proefnotitie

Geurige, droge witte wijn met aroma’s van peer, meloen, abrikoos en brioche. Zacht en vol van smaak met rijp geel fruit en milde zuren. De finale is elegant en soepel.

Houdbaarheid

Nu mooi; houdbaar tot 3 jaar na de oogst.

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Casa Relvas Pom-Pom Branco” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *