per fles
€ 15,60
14,30
Deze prijs per fles is gebaseerd op een afname vanaf 12 flessen

Pelisa Barbera d’Alba – Monchiero Carbone

  • Elegante, soepele rode wijn
  • Gemaakt van de barberadruif
  • Rond, evenwichtig en aromatisch

Italiaanse rode wijn met een fruitige, pittige geur en nuances van rijp rood fruit en licht vanille. De smaak is evenwichtig en aromatisch. Lekker bij gegrilde gerechten of bijvoorbeeld gebraden worst.

Kenmerken

Bestaat uit

Allergie informatie

  • Bevat sulfiet

Italië

Italië is een van de oudste wijnlanden van Europa en ook nog eens de grootste wijnproducent ter wereld, soms afgewisseld door Frankrijk. Door de enorme kennis en ervaring komen hier fantastische wijnen vandaan.

Wat Italië bovendien uniek maakt, is de enorme verscheidenheid aan inheemse druivenrassen die gebruikt worden in de wijnen. Door grote klimaatverschillen kunnen veel verschillende druiven groeien en rijpen.

Extra informatie

Pelisa Barbera d'Alba - Monchiero Carbone

De wijngaarden van Francesco Carbone liggen in het hart van de Roerostreek, rond het plaatsje Canale. De wijnstreek met de zanderige en kalkrijke ondergrond is vooral bekend geworden door de uitstekende witte roero van de arneisdruif en de rode roero van de nebbiolodruif. Die laatste geeft in deze streek een meer toegankelijke en rondere wijn dan de Barolo, de beroemde wijnstreek die tegen de Roero aan ligt.

Francesco maakt ook een heerlijke rode wijn van de barbera, de meest aangeplante druif in Piemonte. Slechts een klein deel van de oogst (30%) rijpt in eikenhouten fusten want Francesco wil vooral een elegante en soepele wijn maken met behoud van de fraaie geuren van de barberadruif.

Drinken bij

Lekker bij gegrilde gerechten of bijvoorbeeld gebraden worst.

Proefnotitie

Volrood van kleur en krachtig, fruitig en pittig van geur, met nuances van rijp rood fruit en licht vanille. De smaak is rond, evenwichtig en aromatisch.

Houdbaarheid

Nu prima op dronk, gemakkelijk houdbaar tot drie à vier jaar na de oogst.

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Pelisa Barbera d’Alba – Monchiero Carbone” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *