L’Arjolle Brut de Barrique Cabernet Sauvignon-Cinsault
- Pure blend van cabernet sauvignon en cinsault
- Direct van het vat gebotteld
- Rijp, smeuïg en geconcentreerd van smaak
Diep robijnrode wijn met een open geur van zwarte bes, pruim, potloodslijpsel en eiken. Vol en mooi sappig in smaak met rijp donker fruit, soepele tannine en milde zuren. Toast en laurier in de afdronk. Lekker om zo te drinken. Past ook mooi bij gegrilde (vlees)gerechten en harde, oude kazen.
Kenmerken
- Jaargang2023
- Inhoud fles0,75ltr
- Alcoholpercentage14%
- ProducentDomaine de l'Arjolle
- Land van herkomstFrankrijk
- StreekLanguedoc/Roussillon
- HerkomstCôtes de Thongue
- Serveer temperatuur18 graden
- AfsluitingKurk
- Aantal in doos6
Lekker bij
Bestaat uit
Allergie informatie
- Bevat sulfiet
Frankrijk
Frankrijk is zonder twijfel het beroemdste wijnland ter wereld. Qua omzet en volume zijn zij ook één van de grootste producenten. Concurrentie hierin heeft Frankrijk voornamelijk van Italië en Spanje. Al eeuwenlang maken franse wijnmakers wijnen zeer uiteenlopende wijnen van zeer hoog niveau. Veel andere landen proberen dan ook te leren van de kennis en ervaring die franse wijnmakers hebben.
Extra informatie
L'Arjolle Brut de Barrique Cabernet Sauvignon-Cinsault
François Teisserenc heeft zichzelf weer overtroffen! Na het daverende succes van de pure, fruitige natuurwijn Brut de Cuve, waren we benieuwd of hij zo’n zelfde natuurwijn van eikenhouten vaten zou kunnen maken. De Brut de Barrique is het overtuigende antwoord op deze vraag.Een hele prestatie van François, want waar je voor een natuurwijn van roestvrijstalen tank al heel schoon en met de beste kwaliteit druiven moet werken, geldt dat eens te meer wanneer de wijn rijpt in houten vaten. Anders dan tanks zijn houten vaten poreus, waardoor ze iets zuurstof doorlaten. Zonder toevoeging van sulfiet is er dus een groter risico op onzuiverheden in de wijn.
François selecteerde dan ook zijn beste cabernet sauvignon- en cinsaultdruiven voor de Brut de Barrique, met zoveel mogelijk concentratie. Bovendien vulde hij het verdampte deel van de wijn in de fusten steeds minutieus aan, om het contact met zuurstof tot een minimum te beperken.
Eenmaal volledig gerijpt, bottelde François de Brut de Barrique (zoals de naam al zegt) recht van het vat, dus zonder klaren en filteren, om zoveel mogelijk van de smaak te behouden. Dat is zonder meer gelukt! De Brut de Barrique is rijp, smeuïg en bijzonder geconcentreerd. Puur natuur met een luxe vleug eiken!
Wat de houdbaarheid betreft: in z'n jeugd heeft de Brut de Barrique de meest verse fruittonen, maar als u 'm koel en donker weglegt, is 'ie tot ten minste twee jaar na de oogst te bewaren.
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.