L’Arjolle Sélection des Soeurs Sint-Catharinadal Chardonnay
- Geselecteerd door de zusters van klooster Sint-Catharinadal
- Mooi getypeerd, met tonen van appel, boter en eiken
- Lekker als aperitief, bij in boter gebakken vis of romige pasta
Mooi getypeerde en zuivere Chardonnay met aroma’s van appel, boter en licht eiken. Vol en krachtig van smaak. De afdronk is verfijnd en frisdroog. Ideaal om te drinken als aperitief. Ook lekker bij visschotels, pastagerechten, mosselen of garnalen.
Kenmerken
- Jaargang2024
- Inhoud fles0,75ltr
- Alcoholpercentage12.5%
- ProducentDomaine de l'Arjolle
- Land van herkomstFrankrijk
- StreekLanguedoc/Roussillon
- HerkomstCôtes de Thongue
- Serveer temperatuur7 - 9 graden
- AfsluitingSchroefdop
- Aantal in doos6
Frankrijk
Frankrijk is zonder twijfel het beroemdste wijnland ter wereld. Qua omzet en volume zijn zij ook één van de grootste producenten. Concurrentie hierin heeft Frankrijk voornamelijk van Italië en Spanje. Al eeuwenlang maken franse wijnmakers wijnen zeer uiteenlopende wijnen van zeer hoog niveau. Veel andere landen proberen dan ook te leren van de kennis en ervaring die franse wijnmakers hebben.
Extra informatie
L'Arjolle Sélection des Soeurs Sint-Catharinadal Chardonnay
Soms zit het mee, soms zit het tegen. In een marginaal wijnklimaat als Nederland kunnen we helaas niet ieder jaar rekenen op omstandigheden die voldoende rijpe druiven opleveren.Dat ervoeren ook de zusters van nonnenklooster Sint-Catharinadal in het Brabantse Oosterhout. In 2024 was de oogst dusdanig klein dat er nauwelijks wijn beschikbaar is en de zusters niet uit de kosten komen.
Gelukkig maakten ze van een nood een deugd, door samen met hun wijnbouwkundig adviseur drie wijnen te selecteren bij onze geliefde Languedoc-producent Domaine de l’Arjolle. Die verkopen ze onder het label Sélection des Soeurs, in wit, rosé en rood. Tóch nog lekkere wijn met een Nederlandse touch – en kostendekking voor de zusters.
De witte is – net als de Augustinus van de zusters – een zuivere, mooi getypeerde Chardonnay met lichte eikenhoutopvoeding. Hij heeft verleidelijke tonen van appel, boter en een vleug eiken en een volle, krachtige, maar ook fris-sappige smaak. Drink ‘m als aperitief, of bijvoorbeeld bij in boter gebakken schol of romige pasta.
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.